O školce

Zřizovatel:

Obec Žihle

Charakteristika MŠ

Naše mateřská škola je situována do klidné části obce, obklopená velkou udržovanou zahradou s vybavením k rozvoji fyzické zdatnosti dětí. Jsme dvoutřídní MŠ s celodenním provozem, v prostorách MŠ se nachází moderně vybavená školní kuchyně s jídelnou. Dvě prostorné a prosluněné třídy mají samostatné vchody, v roce 2013 proběhla celková výměna oken a dveří a nová fasáda obou pavilonů. Každá třída je rozdělena na pracovní prostor se stolečky, hernu s hracími koutky a ložnici sloužící jak k odpočinku, tak i zároveň k pohybovým aktivitám dětí. Součástí tříd je i prostorná šatna a sociální zařízení. Třídy i šatny jsou vybaveny novým nábytkem s velkým množstvím hraček a učebních pomůcek. Jeden z našich hlavních cílů je zaměření na environmentální oblast, to je oblast životního prostředí, kde se snažíme, aby děti získaly povědomí o vlivu člověka na životní prostředí, kladný vztah k přírodě kolem sebe. K tomu využíváme přírodní podmínky v našem okolí.

Veškeré naše snažení směřuje k tomu, aby v naší škole byly děti spokojené a šťastné, aby k nám chodily rády a naučily se všechno, co ve svém věku opravdu potřebují znát a umět.