Pravidla SUT v roce 2018/2019

Proč hrajeme?

Soutěž „Stále utřená tabule“ (SUT) probíhá na škole už několik let a týká se tříd druhého stupně. Původně šlo zejména o zlepšení prostředí ve třídě, udržení pořádku. Ovšem kromě úklidu třídy, který je důležitý pro váš dobrý pocit a pohodlí, je také zapotřebí, abyste se ve škole dobře cítili, dělali něco pro sebe i ostatní, naučili se, že škola není jen o získávání vědomostí, ale také o potkávání se s přáteli, pořádání společných akcí a chuti tvořit a být aktivní. V žihelské škole trávíte polovinu veškerého svého času - je na vás, jak ho prožijete.

V každé třídě druhého stupně máte svého maskota a také dvě barvy, které vás provází čtyřmi zbývajícími roky studia na žihelské škole a označují vás při aktivitách zařazených do soutěže SUT. Během školního roku postupně se svými spolužáky ze třídy bojujete o přidělování bodů od učitelského sboru za „školně-prospěšné“ činnosti. Body, které se svou třídou získáte během celého roku, se na konci školního roku sčítají a přinášíte si je do velkého finále, kde poslouží jako základ pro poslední velkou hru.

Barvy a maskoti se dědí, takže po odchodu 9. třídy získá na velkém finále nastupující 6. třída symbolicky jejich barvy i maskota.

Pro školní rok 2018/2019 mají tradičně přidělené maskoty a barvy třídy druhého stupně takto:

6. třída – maskotem je lev – barvy žlutá s černou (zděděno po loňských deváťácích)

7. třída – maskotem je drak – barvy zelená s bílou

8. třída – maskotem je medvěd – barvy modrá se žlutou

9. třída – maskotem je  orel – barvy červená s bílou (na konci školního roku bude maskot předán páťákům)

Co a za kolik bodů?

ÚKLID TŘÍDY

30 bodů

ÚČAST NA ŠKOLNÍM PARLAMENTU

5 bodů

DOBROVOLNÉ AKTIVITY

5 bodů

REPREZENTACE TŘÍDY

A ŠKOLY

10 bodů

TŘÍDNÍ KRONIKA

20 bodů za pololetí

až 50 bodů za měsíc?!

Od bodů k cenám

1. místo: 6.000 Kč

2. místo: 3.000 Kč

3. místo: 1.000 Kč

Výhru není třeba utratit hned, můžete si šetřit celé čtyři roky a pořídit pak něco velkolepého:-).